Historia

Przedsiębiorstwo Ferroplast powstało w roku 1985. Początkowo jako mały zakład zatrudniało 10 osób  i  specjalizowało się w produkcji metalowych części zamiennych do samochodów produkcji krajowej.

Już od  początku swojego istnienia firma świadczyła usługi w zakresie tłoczenia, cięcia, szlifowania oraz gięcia elementów metalowych na zlecenie klientów indywidualnych. Będąc w kooperacji z wieloma odbiorcami części samochodowych w kraju, firma sukcesywnie powiększała swoja ofertę  produktową oraz możliwości usługowo - produkcyjne.

Od roku 1990 przedsiębiorstwo  zajmuje się również produkcją z tworzyw sztucznych - metoda wtrysku i wytłaczania. Od tego czasu wykonywane są produkty z tworzyw sztucznych dla potrzeb własnych oraz na rynek krajowy i zagraniczny.

Od 1996 roku Ferroplast zajmuje się handlem maszynami używanymi wykorzystywanymi w przemyśle metalowym. W ciągłej sprzedaży jest około 200 różnych maszyn, a na życzenie klienta firma jest w stanie sprowadzić każdą maszynę.
W 2000 roku, aby  całkowicie uniezależnić się od innych podmiotów, stworzyliśmy własną, bogato wyposażoną narzędziownię, w której pod nadzorem wykwalifikowanej kadry inżynierskiej, wykonujemy niezbędne dla nas i naszych klientów oprzyrządowanie produkcyjne.

Obecnie firma jest dużym zakładem produkcyjnym zatrudniającym około 250 osób i zajmującym ok. 15 ha powierzchni.

W ciągu 20 lat działalności firmie udało się stworzyć bogaty park maszynowy, działający prężnie pod okiem wykwalifikowanej kadry inżynierskiej,  zdolnej do wykonania  każdego elementu z metalu, bez względu na stopień jego skomplikowania. Wysoka technologia posiadanych maszyn pozwala na produkcję wyrobów w najwyższej europejskiej jakości.

Nasza firma nastawiona jest na ciągły rozwój, a cennym doświadczeniem chętnie dzielimy się ze wszystkimi zainteresowanymi współpracą z nami.

firma ferroplast