Wycieraczki

 

 

Charakterystyka oraz warunki stosowania wycieraczek

Produkowane przez firmę Ferroplast wycieraczki metalowe charakteryzują się dużą funkcjonalnością, wysoką jakością zabezpieczenia antykorozyjnego oraz dobrą jakością wykonania. Te walory powodują, że zastosowane wycieraczki wewnątrz i na zewnątrz korytarzy, tarasów, klatek schodowych, w małych i dużych firmach podnoszą standardy estetyczne pomieszczeń i budynków. Stosowane są w miejscach szczególnie narażonych na nanoszenie błota i brudu do pomieszczeń. Chronią podłogę przed brudem, piaskiem przez co wydłużają znacznie okres użytkowania. To jeden zakup na wiele lat.
 
 Generalnie wycieraczki dzielimy pod względem stosowania na dwie zasadnicze grupy:

  • wycieraczki zewnętrzne
  • wycieraczki wewnętrzne

Do pierwszej grupy wycieraczek zaliczamy ażurowe maty gumowe, które dzięki dużym otworom zapewniają dobry efekt zgrubnego oczyszczania obuwia. Mata ażurowa charakteryzuje się wyjątkową trwałością i dużą odpornością na ścieranie oraz zmiany temperatur. Dobrze czyści obuwie. Wykonana jest z naturalnej gumy bez dodatku wypełniaczy. Specjalnie uformowany spód daje naturalny drenaż. W istniejące otwory można umocować okrągłe szczotki czyszczące, co zwiększa efekt czyszczenia obuwia. Można je stosować na istniejących podłożach poprzez ułożenie w ramce z najazdowego profilu aluminiowego, umożliwiając przejazd wózków towarowych oraz poruszania się osób na wózkach inwalidzkich. Wymienione maty ażurowe można również stosować w wersji wpuszczanej w podłoże, gdzie powierzchnia płytek pokrywa się z powierzchnią maty obramowanej kątownikiem nierównoramiennym.

Są to wycieraczki  o symbolach : G1 , G2 ,G3 , G1A , G1M, G1B .wycieraczka azurowa
   
Do wymienionej grupy wycieraczek zaliczamy również maty metalowe w skrzynce z tworzywa. Podstawa wycieraczki (skrzynka) wykonana jest z polipropylenu i posiada w dnie otwór odpływowy 50mm, w którym znajduje się syfon wyłapujący liście, śmieci i inne grube nieczystości. Dzięki temu wpadająca woda jest wstępnie oczyszczona i szybko odprowadzana przez system przewodów do kanalizacji lub studzienek burzowych.

 

wycieraczka ażurowa 

 wycieraczka w skrzynce
Wycieraczki w skrzynkach PP ( polipropylenowych) powinny być stosowane w miejscach niezadaszonych, narażonych na opady atmosferyczne. Posiadają one ocynkowane ogniowo ruszta, metalowe w kształcie kratek, oczek, siatek lub profili aluminiowych, wypełnionych profilowaną gumą. Do wycieraczek tego typu zaliczamy wycieraczki o symbolach  M1T , M2T, M3T , M4T , GA1.
 

 

wycieraczka w skrzynce 

 wycieraczka gumowo aluminiowa
Do drugiej grupy wycieraczek, stosowanych wewnątrz  budynku, zaliczamy wycieraczki gumowo - aluminiowe, których elementy czyszczące osadzone są w aluminiowych profilach nośnych. Uzupełnieniem tej grupy wycieraczek są gumowe maty ażurowe osadzone w ramce aluminiowej. Do wycieraczek tej grupy zaliczamy wycieraczki  oznaczone symbolem: GA1A, G1A, RA1A.
 

 

wycieraczka gumowo-aluminiowa 

  wycieraczka w ramce metalowej
Do grupy wycieraczek pośrednich, których można używać na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków zaliczamy wycieraczki metalowe, gumowe,  gumowo-aluminiowe osadzone w ramce metalowej lub w ramce metalowej wyłożonej blachą mosiężną. Są to wycieraczki wpuszczane w podłoże. Do wycieraczek tego typu zaliczamy wycieraczki oznaczone symbolem: G1A, GA1B, G1B, M1M, M2M, M3M, M4M, G1M 

 

 

   wycieraczka w ramce metalowej 

 wycieraczka metalowa w fartuchu
Do grupy wycieraczek pośrednich zaliczamy również wycieraczki metalowe osadzone w fartuchu metalowym w kształcie prostokąta lub kwadratu. Wysokość fartucha 70 mm pozwala na układanie wycieraczek w polbruku, płytkach, jak również w podłożach z wykonanym gniazdem wpustowym. Do wycieraczek tego typu zaliczamy wycieraczki oznaczone symbolem: M5FF, M1F, M2F, M4F, M5FF2, M5FF3, M1F1, M1F2, M1F3, M1F4 

 

 

wycieraczka metalowa w fartuchu


Wycieraczki "pod wymiar" wyceniamy indywidualnie

 

Wszystkie wycieraczki przeznaczone są do ciągów komunikacyjnych o dużym natężeniu ruchu pieszych. Stosowane wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, budynków odporne są na zmiany temperatury, wilgoć, opady atmosferyczne. Ze względu na walory estetyczne są wyrobem często stosowanym w budownictwie i cieszą się bardzo dużym uznaniem użytkowników.


Produkty

Wycieraczki w ramce mosiężnej
Wycieraczki w ramce mosiężnej
Wycieraczki w ramce metalowej
Wycieraczki w ramce metalowej
Wycieraczki w ramce aluminiowej
Wycieraczki w ramce aluminiowej
Wycieraczki w skrzynce z tworzywa
Wycieraczki w skrzynce z tworzywa
Wycieraczki  w fartuchu profilowanym
Wycieraczki w fartuchu profilowanym
Mata ażurowa gumowa
Mata ażurowa gumowa